Merhaba, Istanbul dışından sayfamızı ziyaret ettiğinizi düşünüyoruz. Şehriniz Istanbul ise lütfen tıklayınız.
Imc Ajans'a başvuru yapmayı düşünüyorsanız öncelikle aşağıdaki açıklamayı okumanızı tavsiye ederiz. İstanbul / Esentepe'deki merkezimiz dışında hiçbir şehirde şubemiz veya temsilcimiz yoktur. Başvurunuz onaylanırsa kayıt işlemleri için İstanbul'a gelmeniz istenecektir. Bu nedenle İstanbul'a seyahat ve konaklama sorununuz olmamalı. Ajansımız hiçbir şekilde seyahat ve konaklama ücreti ödemez.

Anadolu'da şubemiz olmak için FRANCHISE sayfamızı ziyaret ediniz. Devam...

Ajansa Başvuru Yapmadan Önce...

Paylaş :
Eklenme Tarihi : 17.04.2010

Kısaca ajans olarak anılan cast – model ajanslarına başvuru yapmadan önce sizi en iyi şekilde bilgilendirelim istedik. Öncelikle Ajans nedir ne iş yapar bunu çok iyi anlamak lazım. Ajans, eğitimli – eğitimsiz her yaştan yeteneği kadrosunda toplar.

Bunu yaparken güzel - çirkin, kısa - uzun, şişman – zayıf gibi kriterleri gözetmez. Burada önemli olan nokta tiyatral yetenek, oyun gücü mimik vs. gibi özelliklerdir.

Ajans kadrosuna alacağı kişiye yetenek sınavı uygulayamaz. Kişinin gözle görülür bir kusuru yoksa kadrosuna alır ve o kişiyi uygun gördüğü projelerin deneme çekimlerine gönderir veya fotoğraf önerisi olarak müşterisine sunar ve alınan sonuçlara göre kişi hakkında bir kanaate varır. Aslında kadrosuna aldığı herkesin her gün farklı bir işte çalışması, ajansı ancak çok mutlu eder. Lakin bu mümkün değildir. Reklam veya dizideki bir karakter için yüzlerce ajans binlerce öneride bulunmakta, cast direktörleri ve/veya yönetmenler bunlar arasından seçim yapmaktadır. Bu seçimi yaparken kişinin o projeye olan uygunluğu en temel esastır.

Bu ayrıştırma ve seçme süreci, öncelikle kişilerin profillerinde yer alan fotoğraflarının ajans tarafından önerilmesi ile başlar. Bu öneriler içerisinden tercihlerini yapan yapımcı / yönetmen o kişileri deneme çekimine alarak role uygunluğunu test eder.

Kamera karşısındaki rahatlık, uyum, mimik vb. gibi özelliklerle öne çıkan kişiler, reklamverene veya yapımcı koordinatörüne sunulmakta, nihai karar müşteri tarafından verilmektedir. Bu süreçte, ajans objektif olarak istenilen özelliklere uygun olduğunu düşündüğü, kadrosunda kayıtlı tüm kişileri sunarak en adil seçim şansını yaratır.

Fotoğrafçının tüm uyarı ve yönlendirmelerine rağmen, özensiz kıyafetlerle bakımsız bir şekilde çekime giren, fotoğraf karelerinin her birinde yüz ifadesi aynı ifadede olan, durmayı, bakmayı, poz vermeyi ve dahi gülümsemeyi bile beceremeyen birinin ilk elemede şansını kaybetmesi olağandır.

Proje başlangıcında cast arayışında olan yapımcılar veya cast directörleri, cast taleplerini %99 oranında cast – model ajanslarına iletmekte ve oyuncu / model ihtiyaçlarını bu yolla temin etmektedir.

Yani sektörde işini doğru ve profesyonelce yapan ajanslar televizyonda izleyerek özendiğiniz, olmak istediğiniz reklam ve dizi oyuncularının, neredeyse tamamını tedarik etmektedirler.

Ayrıca ajanslar, alaylı veya eğitimli bir çok kişiyi profesyonel sanatçı olma sürecinde desteklemekte, onların hak ve sorumluluklarını yönetmektedirler.

Profesyonel olarak çalışan hiçbir ajans, kadrosunda kayıtlı kişilere iş garantisi veremez. Reel olarak bu imkansızdır. Kişi ancak kendi özellikleri ve yetenekleri doğrultusunda iş alabileceğinden, ajansın yükümlülüğü kişiyi uygun projelere sunmak, seçilmesi halinde, bütçelendirme aşamasında oyuncunun en iyi ücret ile çalışmasını sağlamak, set sigortasını yapmak (Günlük SGK), firma ile oyuncu adına sözleşme yaparak oyuncu haklarını en iyi şekilde korumak, işi faturalandırmak, ödeme takibini yapmak ve olası risklerde yapım şirketinin parayı ödememesi durumunda oyuncu haklarını kendi bünyesinden karşılayarak oyuncunun emek riskini minimuma indirgemektir.

IMC AJANS olarak kurulduğumuz günden bu yana hiçbir şekilde gazete / internet ilanı veya sokakta kart verme şeklinde bir kadro oluşumuna gitmedik. Kadromuzda kayıtlı kişilerin referansları ve tavsiyeleri ile günden güne büyüyen kadromuz, verimlilik esas alınarak sürekli revize edilmekte, yönlendirdiğimiz işlere
gitmeyen, görsellerini ve bilgilerini güncellemeyen kişiler kadromuzdan çıkartılarak, çalışabilecek kişilere alan yaratılmaktadır.

Aylık olarak gelen ortalama 8.000 - 10.000 başvuru titizlikle incelenmekte, bunlardan ancak 500 - 750 kadarı onaylanarak ajansımıza davet edilmektedir.

Birçoğu ajansları güzellik yarışması olarak gördüğünden kendini denemek ve kabul edilir miyim acaba maksadı ile başvuru yaptığından ajansın davetine riayet
etmemektedirler. Bir kısım başvurular ise arkadaşlarına hava atmak, kendini çevresine oyuncu / model olarak tanıtmak amacı ile ajansa kayıt yaptırmak istemektedir. Ajansın ciddi tavır ve profesyonelliğini gören birçok kişi daha başında kayıt olmaktan vazgeçmektedir.

Bu aşamada da Imc Ajans gerçekten bu işi yapmak isteyen bunun için çaba gösterecek kişileri yılların verdiği deneyim ile ayrıştırmaya çalışmaktadır. Ancak yine de her kayıt olan kişiye aynı özen ve şans tanınmaktadır. (Tüm kadrosunu internet kataloğunda yayınlayan Türkiye'nin ilk ajansı olarak bu
vurguyu yapma ihtiyacı hissediyoruz.)

Bizden iş almış oyuncularımız da teyit ederler ki bizim minimum ücretlerimiz bile sektör ortalamasının çok üstünde rakamlardır. Ayrıca kayıt olan kişileri 2-3 defa ücret ödemeden işlere göndermek gibi bir uygulamamız yoktur. İlk işinden itibaren çalışma bütçesi kendisine sunularak işi kabul edip etmeyeceği sorulmakta ve ödemesi zamanında yapılmaktadır.


Paylaş :

Karadayı Tv Dizisi'nde oyuncumuz Ali Özdemir yer aldı....

Atv'de yayınlanan Karadayı Tv Dizisi 78.bölümde oyuncumuz Ali Özdemir yer aldı. (2014) -AyYapım...
0
0
0
30.09.2014 | Gösterim: 21,105

Benim Adım Gültepe Tv Dizisi'nde oyuncumuz Ali Özdemir yer aldı....

Kanal D'de yayınlanan Benim Adım Gültepe Tv Dizisi'nde kadromuzda bulunan oyuncumuz Ali Özdemir 2. ve 3. bölümde yer aldı. (2...
0
0
0
30.09.2014 | Gösterim: 20,843

Suudi Arabistan'da yayınlanacak olan STC Gsm Reklamı'nda, kadromuzda bulunan Dersim S...

Suudi Arabistan'da yayınlanacak olan STC Gsm Reklamı'nda, kadromuzda bulunan Dersim Susal, Gökhan Beytor, Mustafa Kalan, Ümit...
9
0
0
27.09.2014 | Gösterim: 74,466

Migros Reklamı'nda ve Migros Fotoğraf Çekimi'nde, oyuncumuz Elif Sevinç, yer aldı....

Migros Reklamı'nda ve Migros Fotoğraf Çekimi'nde, oyuncumuz Elif Sevinç, yer aldı....
0
0
0
24.09.2014 | Gösterim: 142,843

Vitasure Reklamı'nda oyuncumuz Berke Karabıyık rol aldı....

Vitasure Reklamı'nda oyuncumuz Berke Karabıyık rol aldı....
0
0
0
24.09.2014 | Gösterim: 140,380

imc ajans


IMC Ajans Adres - Telefon

Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sk. No:2 (Matbuat Sk. No:1) Kalem Apt. Kat: 1 Esentepe / Şişli / İSTANBUL
(Gayrettepe Metro İstasyonu Esentepe Çıkışı - Maya Center ve Şişli Belediyesi Karşısı)
Telefon : 0212 356 07 33 Pbx Faks : 0212 356 07 73

POPÜLER ETIKETLER

ajans kayıt formu ajans oyuncu ajans ajansa ajanslara kayıt olmak ajanslarına başvurmak anna andreadi armine mankenlik ajansı başvuru ataşehirdeki reklam ajansları bayan ajans kayıt bayan fotomodel bayan fotoğrafçı bayan mankenlik ajansları kayıt bayan model çekimleri bayan oyuncu ajansları bayan oyunculuk ajansı bayan reklam ajans kayıt bebek dizi ajansı bebek için reklam ajans bebek mankenlik ajansları bebek reklam kayıt bebekler için reklam ajanslari castajansım casting ajansa kayıt cihan kazlı imc cocuk ajans dizi film ajanslarına başvuru dizi film ajansları dizi oyunculuk başvurusu dizi oyuncusu olmak için başvuru dizilere oyuncu en güvenilir ajanslar en iyi erkek mankenler en iyi oyuncu ajansları en çok oyuncu çıkaran ajanslar erkek foto model ajansı erkek fotomodel ajansları erkek manken fotoğrafları erkek manken nasıl olunur erkek mankenlik ajans başvuru erkek oyuncu ajansı başvuru erkek oyunculuk ajans kayıt erkek yabancı mankenler eti paykek reklamı filmde oynamak için başvuru başvuru foto model ajansları fotomodellik genç oyuncu ajansları imc agency imc ajans hakkında yorumlar imc iletişim imcajansa imç katalog mankenliği lc waikiki katalog mankenleri isimleri lcw mankenleri manken bebekler atv manken tv mankenlik ajansları başvuru şartları mankenlik ajansına başvuru mankenlik kayıt mankenlik mint ajans model ajans eğitim posterleri model ajansları başvuru model bebek ajansı oyuncu erkek ajansı panda dondurma reklam reklam bebekleri ajans kayıt reklam cast ajansı başvuru reklam dizi ajansları kayıt samanyolu ajans sarışın yakışıklı çocuklar show tv reklam cocukları show tv çocuk reklam sinema casting ajansları sinema casting ajansı tanıtım ajansları tmc production oyunculuk başvurusu tmc prodüksiyon başvuru formu tmc prodüksiyon oyunculuk başvurusu türk erkek mankenler türkiyenin en eski kast ajansları türkiyenin en iyi oyunculuk ajansları türkiyenin erkek mankenleri yabancı dızıler yabancı manken erkek yakışıklı çoçuk fotoları yağmur ajans başvuru formu çetinkaya giyim katalog çocuk fotomodel çocuk için reklam ajansları çocuk katalog çocuk mankenleri çocuk modeller çocuk oyuncu ajans ülker cast ajansı ünlü ajanslar ıcon casting ajans ımc ajans ekşi

Tüm Etiketler